Sağlıkçı Başkan Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı | İmamoğlu Belediyesi

Sağlıkçı Başkan Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

8 Ekim 2014 13:18

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Dr. Fatih Karayandı’yı ziyaret ederek, sokak hayvanlarının ıslahı konusunda çözümler aradı. Seçildiği günden bu yana üç aylık sürede ilçesinin köklü sorunlarına neşter vuran İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, ilçe halkına rahatsızlık veren ve çeşitli hastalıkları barındıran sokak hayvanlarının ıslahı konusunda çalışmalarına başladı. Başkan Adamhasan, […]

Sağlıkçı Başkan Sokak Hayvanlarına Sahip Çıktı

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanı Dr. Fatih Karayandı’yı ziyaret ederek, sokak hayvanlarının ıslahı konusunda çözümler aradı.

Seçildiği günden bu yana üç aylık sürede ilçesinin köklü sorunlarına neşter vuran İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, ilçe halkına rahatsızlık veren ve çeşitli hastalıkları barındıran sokak hayvanlarının ıslahı konusunda çalışmalarına başladı. Başkan Adamhasan, sokak hayvanlarının ıslahı konusunda, ilçe Belediyesi bütçesinin kısıtlı olmasından dolayı Adana Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmak amacıyla görüşmelere başladı.

 

 

SOKAK HAYVANLARININ ISLAHI İÇİN BÜYÜKŞEHİR İLE İŞBİRLİĞİ

 

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, ilçesindeki sokak hayvanlarının ıslahı konusunda Adana Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yapmak için Sağlık Daire Başkanı Dr. Fatih Karayandı’yı makamında ziyaret etti.

Adana Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürü Ali Yakan’ın da eşlik ettiği ziyarette, sokak hayvanları sorununa birlikte çözüm bulma yolunda atılabilecek adımlar tartışıldı. Dr. Fatih Karayandı ve Ali Yakan, Gazi Adamhasan’a, bir süre önce alınan acil eylem planı hakkında bilgi verdi.

Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, beslenmesi, kamuoyu oluşturulması, resmi kurumların aşı ve ilaç desteğini artırması ve teşkilatlanma başlıklarıyla alınan acil eylem planı kararlarını Adamhasan ile paylaşan Dr. Fatih Karayandı, “Adana genelinde olduğu gibi İmamoğlu’da da kısırlaştırılan hayvan sayısı yetersiz. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak gezici hayvan hastanesi kurmak üzereyiz. Barınağı olmayan ilçe belediyelerimizden geçici hayvan müşahede merkezleri kurmasını talep ediyoruz. Bu müşahede merkezleri kurulduğunda, gezici ekibimiz gelip kısırlaştırma işlemini gerçekleştirebilecek. Kısırlaştırma işleminin ardından gereken müşahede süresinin, oluşturulacak müşahede merkezlerinde geçirilmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışacak teknik eleman konusunda ilçe belediyelerimize desteğimiz olacak”dedi.

Bu konuda hizmet verirken ne şekilde çalışılacağına dair bilgi de veren Dr. Fatih Karayandı, “Bizim Gezici Hayvan Ameliyathanesinde günde kısırlaştırabileceğimiz hayvan sayısına göre, ilçe belediyeleri yeterli sayıda hayvanı topladığı zaman bizden randevu alacak ve biz gelip müşahede merkezlerinde kısırlaştırmayı gerçekleştireceğiz. Veteriner arkadaşlarımız hayvanları kontrol edecek” diye konuştu.

 

 

 

BAŞKAN ADAMHASAN SOKAK HAYVANLARI SORUNUNU ÇÖZMEYE KARARLI

İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, Büyükşehir Belediyesi ile sokak hayvanları konusunda işbirliğine hazır olduklarını belirterek, ‘’İlçemizde sokak hayvanları konusunda yıllardır hiçbir çalışma yapılmadı. Hastalıklı hayvanların sokaklarda başıboş gezmesi insan sağlığını tehdit eder hale gelmiştir. Ana caddelerde bile sürü halinde gezen sokak hayvanları, hayvancılıkla geçimini sağlayan ilçe halkımızın küçükbaş hayvanlarına saldırır hale geldiğini gördük. Dolayısıyla fazla gecikmeden acil çözümler üretmeliyiz’’ dedi.

 

Kendisinin de sağlıkçı olduğunu belirten Başkan Adamhasan, ‘’İlçe halkımızın sağlığını kötü etkileyen sorunların çözümüne öncelik tanıdık. Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği yaparak 30 yıllık çöplüğü kaldırdık. Sinekle mücadelede başarılı çalışmalar yaparak, larva mücadelesi ve uçkunla mücadelede büyük aşamalar katettik. Sağlık konusunda Büyükşehir ile işbirliğine devam ederek, şimdi de sokak hayvanlarının ıslah edilmesini hedefledik. Sokak hayvanlarının ıslah edilmesi konusunda kararlıyız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’ye ilçemizdeki sağlık proplemlerinin çözümü noktasında yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

HaberlerPAYLAŞ

Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz

İÇERİK ARAMA