özgeçmiş

25 Eylül 2014 11:35

GAZİ ADAMHASAN İMAMOĞLUyyy

ÇALIŞMA HAYATI

1981-1987 yılları arasında İmamoğlu’nda İmamoğlu’nda hububat tüccarlığı yaparak çalışma hayatına adım attı.

1988 yılında Adana Sağlık Meslek Lisesi tamamlama proğramını bitirdikten sonra, 25.10.1988 tarihinde Kadirli Devlet Hastanesi’ne Laboratuar Teknisyeni olarak atanarak memuriyet hayatına başladı.

1989 yılında Adana Sucuzade Sağlık Ocağı’nda Laboratuar Teknisyeni olarak çalıştı.

1990-2000 yılları arasında Adana Numune Hastanesi’nde Laboratuar Teknisyeni, Kan Bankası Şefi ve Hastane Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Tıbbi Teknolog olarak ataması yapıldı.

2005 yılında Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak açılan Seyhan Uygulama Hastanesi’ne ilk ataması yapılan memurlar arasında yer aldı. Bu Hastane’de Sağlık Kurulu’nda İdari memur olarak görev yaptı.

2009 yerel seçimlerinden sonra Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi’ne Tıbbi Teknolog olarak ataması yapıldı. Bu Hastane’de halen T.İ.G. Birimi’nde İdari memur olarak çalışma hayatını sürdürürken 2014 yılı yerel seçimlerinde İmamoğlu Belediye Başkan Adayı oldu. Seçimlerden başarıyla çıkarak İmamoğlu Belediye Başkanı oldu.

 

SOSYAL VE SİYASİ ÇALIŞMALARI

1980 öncesinden başlayarak Ülkü Ocakları’nda yetişti. Ortaokul, Lise ve Üniversite eğitimini sürdürürken Ülkü Ocakları’na bağlı çeşitli faaliyetlerde bulundu. Üniversite eğitimini sürdürürken Ülkücü Öğrenciler Başkanlığı yaptı.

Çukurova Oğuz Boyları Derneği’nin kurucu üyesi olarak dernek faaliyetlerine katıldı. Bu dernekte yöneticilik görevinde bulundu ve halen derneğin faaliyetlerine aktif olarak katılmaktadır.

1992 yılında Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Türk Sağlık-Sen kurucular kurulu üyeliği ile sendika faaliyetlerine başladı. 1995- 1999 yılları arasında Türk Sağlık-Sen Adana Şubesi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Daha sonra Türk Sağlık-Sen Adana Şube Başkanlığına seçildi. Yoğunluktan dolayı Sendika yöneticiliğini bıraktı ama halen Sendika üyesi olarak çalışmalarına devam ediyor.

2009 yılında yapılan yerel seçimlerde MHP İmamoğlu Belediye Başkan Adayı oldu. 2014 yılında tekrar aday oldu ve seçimleri kazanarak İmamoğlu Belediye Başkanı oldu.

1980 sonrasında MHP’nin yasaklı olduğu günlerde kurulan MÇP’nin, İmamoğlu Belde Teşkilatı kurucu Başkanı olan Veli Adamhasan’ın oğlu olan Gazi Adamhasan, Kiraz Hanım ile evli olup, Mücahit Veli ve Emine Hilal isimli iki çocuk babasıdır.

HaberlerİÇERİK ARAMA