İmamoğlu Belediyesi’nin Sinekle Mücadele Başarısı | İmamoğlu Belediyesi

İmamoğlu Belediyesi’nin Sinekle Mücadele Başarısı

8 Ekim 2014 11:39

İmamoğlu Belediyesi sinekle mücadeleyi başlatan ilk ilçe olarak öne çıkarken, yapılan mücadelenin başarılı oluşu ilçe halkını sevindirdi.   Ak Parti Belediye Başkan Adayı olan İmamoğlu Belediyesi eski başkanı Kadir Altunköse döneminde yıllardır sinekle mücadele yapılmadığından dolayı ilçe halkı son derece rahatsızdı. Yapılmayan sinekle mücadelenin alım faturalarının muhasebeleştirilmesi vatandaşları kızdırmıştı.   30 Mart Yerel seçimlerinde İmamoğlu […]

İmamoğlu Belediyesi’nin Sinekle Mücadele Başarısı

İmamoğlu Belediyesi sinekle mücadeleyi başlatan ilk ilçe olarak öne çıkarken, yapılan mücadelenin başarılı oluşu ilçe halkını sevindirdi.

 

Ak Parti Belediye Başkan Adayı olan İmamoğlu Belediyesi eski başkanı Kadir Altunköse döneminde yıllardır sinekle mücadele yapılmadığından dolayı ilçe halkı son derece rahatsızdı. Yapılmayan sinekle mücadelenin alım faturalarının muhasebeleştirilmesi vatandaşları kızdırmıştı.

 

30 Mart Yerel seçimlerinde İmamoğlu Belediye Başkanı seçilen Gazi Adamhasan, çeşitli hastalıkların yayılmasına sebep olan sinekleri bitirmeye karar vererek, Adana’da sinekle mücadeleyi başlatan ilk ilçe oldu.

 

 

AK BELEDİYECİLİK ZULMÜNÜ MİLLİYETÇİ BELEDİYECİLİK BİTİRDİ

 

Yıllardır sinekle mücadele edilmeyen İmamoğlu, Adana’nın en sinekli bir ilçesi ünvanını taşırken, yeni seçilen Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, İmamoğlu’nun kötü ünvanına son verdi.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile koordineli şekilde çalışarak sinekle mücadeleyi başlatan İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan, ‘’Ak Parti adayı eski belediye başkanı Kadir Altunköse, İmamoğlu halkını sineklere yem etmişti. 2014 yılında bu zatın dönemine ait sinekle mücadele için ilaç alım faturaları olmasına rağmen, hiçbir yerde sinekle mücadele yapılmamıştı. Miting meydanlarında bu konuyu dile getirip, halka sineksiz bir hayat vaad etmiştik. Halka ‘Ak Belediyecilik’ safsatasını anlatıp sinekle mücadele etmeyen Ak Parti adayının kara yüzünü halkımıza gösterip, sinekle mücadele edeceğimizi söylemiştik. ‘Milliyetçi Belediyecilik’ örneği olarak sinekle mücadeleye başladık ve bu mücadelenin sonunda başarılı olduk.’’ dedi.

 

 

Sinekle mücadele hakkında bilgi veren Başkan Adamhasan, ‘’İlçemizde ilk defa bu kadar kapsamlı larva mücadelesi yaptık. İlçe merkezindeki larva mücadelemizde başarıya ulaştık ve aynı mücadeleyi şu anda köylerimizde yapıyoruz. İkinci etapta ULV cihazı ile uçkun mücadelesi yaptık. İlçemizdeki her yerleşim merkezi bu hafta itibariyle ikinci kez ilaçlanmaktadır.’’ dedi.

 

 

İMAMOĞLU HALKI BAŞKANLARINA DUA EDİYOR

 

Kendilerini sineklere yem eden Ak Parti adayı eski Belediye Başkanı Kadir Altunköse’ye gereken cevabı 30 Mart yerel seçimlerinde vererek, belediye başkanlığı koltuğundan indiren İmamoğlu halkı, sinekle mücadele edeceğine inandığı MHP adayı Gazi Adamhasan’ı % 55.70 oy vererek belediye başkanı yaptı.

 

 

İmamoğlu halkı, Ak Parti adayı eski Belediye Başkanı Kadir Altunköse’yi kendilerini sineklere yem ettiğinden dolayı eleştirip beddua ederken, kendilerini sinekten kurtaran MHP’li İmamoğlu Belediye Başkanı Gazi Adamhasan ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye dualar ediyor.

 

 

 

HaberlerPAYLAŞ

Sitemizin içeriklerini yakınlarınız ile paylaşabilirsiniz

İÇERİK ARAMA